• Název instituce
  Městská knihovna Moravský Krumlov
 • Ulice a číslo popisné
  nám. T. G. Masaryka 35
 • Obec / město
  Moravský Krumlov
 • Kraj
  Jihomoravský kraj
 • Popis plánovaných akcí
  1. února – 31. března – Tajemství knihovny - výstava výtvarných a literárních prací a volné tvorby dětí z místních MŠ, žáků I. a II. st. ZŠ, studentů víceletého gymnázia v rámci projektu Jižní Morava čte -68 soutěžních prací a Mezinárodního dne dětské knihy – na chodbě Městského úřadu Moravský Krumlov.
  9. března - středa Den otevřených dveří - prominutí registračních, upomínacích a rezervačních poplatků, výstava kronik knihovny. Ukázky kouzelného čtení s elektronickou tužkou od Albi, která představuje jedinečný výukový systém. Zábavnou formou naučí děti spoustu nových věcí, od poznávání předmětů, barev, zvířat, zemí světa až po angličtinu. Interaktivní knížky plné informací jsou vhodné pro děti předškolního i školního věku; stačí se jen dotknout nějakého místa elektronickou tužkou a ozve se doprovodný text či hudba. Knížky s Albi tužkou patří mezi zajímavou formu vzdělávání, děti se dočkají nikdy nekončící zábavy, zajímavého způsobu učení, poznání a příjemného poslechu. Pokud čtenáři mají doma svoji vlastní Albi tužku, mohou si ihned vypůjčit z nabízených interaktivních knížek.
  14. března – pondělí Literární kavárna –Závěť Josefa Hlávky - Mgr. Eva Kopčilová připomene nevšední životní příběh vynikajícího českého architekta, stavitele a mecenáše. Začátek ve 14 hodin v Městské knihovně M. K., vstupné 45,- Kč s pohoštěním.

  22. března – úterý Můj africký příběh - cestopisné promítání cestovatelky a spisovatelky Hany Hindrákové - Cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění o Keni je doplněné fotografiemi a videem. Součástí besedy je prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy v nairobských chudinských čtvrtích. V Galerii Knížecí dům v 17.30 hodin, vstupné 45,-Kč.
 • Časový rozsah plánovaných akcí
  29. března - úterý interaktivní pořad spisovatele a ilustrátora Adolfa Dudka -
  I. beseda PSANÍ A MALOVÁNÍ PRO DĚTI - je zaměřena na mladší věkovou kategorii žáků 1.- 5. tříd ZŠ. Jde o zábavný, interaktivní pořad, při kterém se děti dozví, jak vlastně vzniká kniha. Děti se vtipnou formou seznámí se skutečným spisovatelem a ilustrátorem a jeho prací, od počáteční inspirace až po vznik celé knihy, odnášejí si informace o vzniku moderních dětských knih i malířských technikách. Vyzkoušejí si, jak snadno mohou cokoli nakreslit prostřednictvím základních geometrických tvarů. Vystoupení je zakončeno autogramiádou. Vystoupení podporuje školní vzdělávací programy v jazykové oblasti, kdy se zaměřuje na budování pojmů ilustrátor, ilustrace, kniha, komiks.
  II. beseda NEHULÍME-PÍŠEME A KRESLÍME je zaměřena na starší věkovou kategorii žáků 6.- 9. tříd ZŠ. Je pojata, jako veselý akční rychlokurz psaní a kreslení s prvky rozvoje sebepoznání a budování zdravého sebevědomí. Žáci kreslí na papír tužkou pomocí čtyř základních geometrických tvarů s humorem a vědomím, že to každý zvládne. Celé vystoupení podporuje vzdělávací programy nejen v oblasti výtvarné výchovy, ale i českého jazyka, kdy se žáci detailně dozvědí, co se skrývá pod pojmem spisovatel a ilustrátor a jaká je náplň jeho práce. Posiluje se vztah ke knihám, čtení a čtenářství. Podporuje se také průřezové téma mediální výchova, kdy nabízí elementární poznatky a dovednosti týkající se mediální komunikace a práce s médií vtažením do celého programu a hraní rolí v něm.

  V průběhu měsíce března - Magnesia Litera –čtenářská anketa o nejlepší českou knihu vydanou v roce 2021. Určeno pro všechny věkové kategorie čtenářů. Hlasovat můžete do 7. dubna elektronicky na www.magnesia-litera.cz.
 • Web knihovny
 • Knihovna je institucionálním členem SKIP
   
 • Kontaktní údaje

 • Jméno a příjmení
  Martina Nováková
 • Funkce
  vedoucí
 • Telefon
  725579924
 • E-mail

Více akcí